Úštěk


Podzimní prázdniny u Úštěku  24.10.-29.10.

             Čas strávený v penzionu  Zelená zahrada v Horní Vysoké u Úštěka bych charakterizovala jako poklidný a příjemně odpočinkový.

První cesta vedla do muzea železnice na zrušené lokálce v  Zubrnicích, kde se natáčely filmy Páni kluci a Rebelové. Každý si zkusil jet na pákové drezíně, někteří se naučili přehazovat výhybku či umístit na koleje „vykolejovátko“vlaku.

 Výlety do okolí byly převážně  „kočárkuprůjezdné“ nebo alespoň „kočárkupřenositelné“, takže kluci stačili prolézt či zdolat  mnoho  pískovcových skalek  v okolí cesty a zříceninu hradu  Helfenburk.  Tomík se stihnul i vyléčit z ošklivého kašle.

Večer jsme se přenesli do Palerma na Sicílii a  komisař Catani se snažil marně bojovat s mafií – většinou byl zabit .

V úterý, zatímco ostatní zůstali u naplánovaného výstupu na vrchol Sedla (726 m n.m), my  jsme využili nabídky od Kolouchů  a Valsů a vyšlápli si na nejvyšší kopec Českého středohoří - Milešovku (837 m n.m.) a nakoukli do meteorologické observatoře.

Na Sedlo jsme se vydali poslední den, kdy většina už odjela domů. (Jen Irena s dětmi vyrazila do Pekla u České Lípy). V naprosto zimní scenérii jsme zdolali náročný výstup a spatřili  i dva muflony.

 

Jana