Krkonoše - Janské Lázně - Mariánská výšina


 

Účastníci: Preradvi, Červených, Šírovi, Valsovi s Janou, Pressovi,  Benešovi, Hodkovi s miminkem a Kolouši zatím bez miminka

 

Většina rodin dorazila do sluncem zalitých a podzimně zbarvených Krkonoš již ve středu.

Ve čtvrtek si udělali výlet na 1602m vysokou Sněžku. K lítosti některých turistů je lanovka dovezla jen na Růžovou horu a odtud jim nezbylo než pokořit naši nejvyšší horu po svých. To se jim i podařilo J (budu se tvářit, že ten vysmátý xicht nechápu : Pavel). Dolů šli přes Luční boudu zpět do Pece pod Sněžkou. Když dorazili něco málo po setmění na chatu, měli v nohou pořádných pár kilometrů, za které by se žádný turista nemusel stydět. Ale na druhou stranu byli bohatší o překrásné pohledy, které se jim z hřebenů naskytly. Ti co tam nebyli mohou nakouknout do jistě stejně hezkých Pavlových fotografií (och těkuji chrásná fílo). Ve čtvrtek večer – v noci dorazil zbytek rodin.

V pátek ráno nás opět probudilo sluníčko. Rozdělili jsme se do dvou skupin. Ta první prozkoumávala okolí Jánských lázní a hrála si pod vedením Míry na „agenty 007“ – "odpočívala" tak po včerejší náročné túře a ta druhá si udělala výlet na Rýchory.

V sobotu nás čekal společný výlet nejprve lanovkou na Černou horu a potom přes rašeliniště na ekofarmu, kam nás lákala zejména  inzerovaná možnost prohlídky farmy a pomazlení se zvířecími miláčky. Místo toho všeho na nás čekala několika hodinová fronta na kus „žvance“, kde ti „statečnější“ ochutnali nejen mléčné produkty ekofarmy. Ti z nás, kteří tak učinili, jistě nelitovali hodinového zdržení s relaxací na dvorku farmy a hlavně na slunci.  Zde došlo opět k rozdělení skupiny a my s mladšími dětmi jsme se vypravili do tuším Malé Úpy na autobus, zatímco zbytek šlapal statečně zpět do Jánských lázní. K překvapení všech jsme dorazili na chatu společně. Večer vypadali všichni spokojeně a také příjemně unaveně.

No a v neděli už nás čekalo jen balení a odjezd. Některé rodiny si stihly udělat ještě malý výlet a pak hurá domů…do školy, do práce.

Denisa

 

PS: Děkuji Mírovi a Jarče za organizaci této akce a blahopřeji k výběru penzionu. A taky chválím Denisu za napsání komentáře. Jo a fotky jsem dával dohromady ze čtyř foťáků, tak mě nebijte, pokud nebudou vždy ve správném pořadí.

Pavel