Jarní prázdniny - Dolní Morava


Hory – KRALICKÝ SNĚŽNÍK

Chata Vilemína

 11 rodin se letos vydalo vyzkoušet nové – neznámé místo. Pro  pobyt na jarní prázdniny byla díky Petrovi K. a Ivanovi zamluvena chata Vilemína.

Sjezdovalo se, běžkovalo, snowbordovalo, jezdilo na lopatě i bez ní, stavělo se iglu…..Díky rodině Valsových - zlomené ruce “De“ a  lyžařské bouračce Pavlíka se Petr K. seznámil s místními nemocnicemi a byl zaujat obvyklou obuví horského lékaře záchranáře – pantoflemi.

 

Co o pobytu napsali někteří do naší kroniky ?

Sjezdovky a počasí jsou super. Trochu bych ubrala ledu v hořejší části a taky lidu tam v dolejší části (teda myslím sjezdovky). Jinak bez připomínek.

                                                                                                                      Renata H.

 

Já tady jsem a můžu psát, protože zlomenou mám tu druhou ruku.            Denny V.

                                                                                                                     

 

Je tady krásně, až na některé šílence na sjezdovkách, kteří občas nekoho smetou. Valsovi by radši poslední den měli zůstat v chalupě. Pobyt venku je tu pro ně poněkud nebezpečný.

                                                                                                                      Irena V.

 

Líbí se nám tu, chceme sem jet zase za rok.                                                Tom K.

 

Mám rád sníh.                                                                                                          Ondra K.

 

Rád bobuju a válím se ve sněhu.                                                                     Martin K.

 

Krásné místo pro život, HS funkční, ZZS taktéž, ošetření v nemocnici bez připomínek.

                                                                                                                      Petr K.

 

…hory, lyže, azurové nebe, závěje prašanu, prima parta dětí i dospělých – co si víc můžeme přát…                                                                                                                 Petra U.

 

Je to fajn, spousta sněhu, spousta lyžování, spousta zábavy.                      Renata Č.

 

Užili jsme si spoustu běžkování v krásné přírodě. Jen nás mrzí, když už jsme se na ten Králický Sněžník vyškrábali, že jsme  nenašli slůně, snad někdy příště, až nebude vichřice !

P.S.: tvrz Bouda, rozhledna na Suchém vrchu a vojenské muzeum v Králíkách ale také stálo za to.                                                                                                                 Láďa a Eva B.

 

Krásně se tu všem lyžuje, tolik sněhu jsme o prázdninách už dlouho neměli. Jen aby ho nebylo na cestu domů až moc. Zase za rok ?                                                                Jirka S.

 

P.S za Pressovi: sněhu na cestu domů moc nebylo, ale ten led stačil !!! To co vyvádělo naše auto jednu chvíli na silnici nikomu nepřeji, ale konec dobrý – všechno dobré.  JanaP.